Szkolenia BHP w Poznaniu


Prowadzisz własna firmę? Zatrudniasz pracowników? Pamiętaj o obowiązkowych szkoleniach bhp.
Do Twoich obowiązków jako pracodawcy należy zorganizowanie wstępnego szkolenia BHP Poznań wciąż pozostaje w końcówce statystyk z przeprowadzonych szkoleń. Musisz także pamiętać o okresowych szkoleniach przynajmniej raz w roku.
Najłatwiejszą formą przeprowadzenia szkolenia jest zatrudnienie wykwalifikowanego szkoleniowca. Do Twoich obowiązków będzie należało ustalenie terminu, liczby uczestników szkolenia ewentualne zapewnienie miejsca np (sali konferencyjnej) oraz opłacenie faktury.
Idealnie jest nawiązać stałą współpracę z firmą. Unikniesz w ten sposób co roku poszukiwania odpowiedniej osoby oraz przypomni Ci ona o zbliżającym się terminie szkolenia.
Jest to forma najłatwiejsza, ale nie najtańsza. Dlatego wiele mniejszych firm poszukuje pracowników posiadających dwie specjalizacje. Główną związaną z działalnością firmy oraz dodatkową – certyfikat upoważniający do przeprowadzania szkolenia we własnym zakładzie pracy. Ta metoda jest tańsza, ale cała odpowiedzialność spoczywa na Tobie. Musisz pamiętać o terminach szkoleń, a każde szkolenie powinno być przeprowadzone na podstawie odrębnej umowy np umowy zlecenie.
Pamiętaj, że zapewnienie szkolenia pracowników z zakresu BHP to Twój obowiązek i Państwowa Inspekcja Pracy również kontroluje terminowość tych szkoleń.
Wybór metody szkolenia należy do Ciebie i Twoich możliwości.