Folia pcv, kurtyny pcv


Folie pcv dzięki swoim niezwykłym i praktycznym właściwościom na stałe wpisały się w naszą codzienność. Są bardzo wytrzymałe i elastyczne. Cechuje je wysoka chłonność dźwięków oraz izolacja termiczna. Doskonale sprawdzają się w wysokich i niskich temperaturach.

Folia pcv produkowana jest w różnych grubościach, kolorach i rozmiarach i wykorzystywana do bardzo wielu celów. W gospodarstwach domowych grubej i trwałej folii używa się do budowy tuneli foliowych pod uprawę roślin. Wykorzystuje się ją również do aranżacji oczek wodnych, namiotów ogrodowych oraz jako pokrycie basenów. Cieńsze wyroby z folii towarzyszą nam na każdym kroku, pod postacią worków foliowych, kosmetyczek lub obrusów na stoły. W budownictwie folię najczęściej stosuje się do izolacji fundamentów w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wilgocią, takich jak piwnice, tarasy lub balkony. Membrany izolacyjne posiadają właściwości odprowadzające wilgoć, ale nie przepuszczają jej do środka, dzięki tym właściwościom stosuje się je przy budowie strychów i poddaszy.

W przemyśle produkcyjnym folia sprawdza się jako środek tłumiący hałas oraz zapewnia izolację termiczną w pomieszczeniach. Kurtyny pcv montowane w otworach komunikacyjnych są wygodnym i higienicznym rozwiązaniem. Wyróżnić można kilka podstawowych kurtyn pcv, do zastosowania w różnego rodzaju gałęziach przemysłu. Między innymi polar, antystatyczna, antyinsektowa, wzmocniona żebrowana, spawalnicza i samogasnąca. Oddzielają od siebie poszczególne pomieszczenia, magazyny i chłodnie, jednocześnie ułatwiając sprawną komunikację pomiędzy nimi. Z przyczyn oczywistych są też dużo mniej narażone na awaryjność. Folia wykorzystywana jest również w przemyśle drukarskim jako laminaty, w przemyśle kosmetycznym i medycznym do osłony sprzętów. Z cienkiej folii- finevinylu produkowane są namioty dla branży gastronomicznej. Przeźroczyste konstrukcje do ogródków restauracyjnych, wykazują dużą wytrzymałość na negatywne warunki atmosferyczne, takie jak nasłonecznienie lub niskie temperatury, zachowując jednocześnie swoją formę.

Dodatkowe informacje o folii PCV: https://ekranypcv.pl/