Dlaczego boimy się dentystów?


Większość Polaków otwarcie przyznaje się do lęku przed dentystą. Już co drugi mieszkaniec naszego kraju stara się unikać takich wizyt i uczęszcza na nie dopiero w momencie, gdy ból zęba jest już nie do wytrzymania. A przecież stomatolog jest lekarzem, do którego najlepiej chodzić regularnie, czyli przynajmniej raz na pół roku. Jak więc załagodzić swój strach przed podobnymi wizytami? Skąd się on w ogóle bierze?

Każda fobia zawsze rozwija się wskutek nieprzyjemnych doświadczeń z dzieciństwa. A te związane ze stomatologami zazwyczaj nie należą do najmilszych. Każdy chyba pamięta, jak wyglądał jego dentysta w dzieciństwie. Stomatolog Bemowo. Każdy jest też w stanie odtworzyć silny ból, który odczuwał nawet podczas zwykłego borowania. Inną przyczyną fobii bywają stereotypy. W świecie wytworzyło się skojarzenie bólu właśnie z dentystą. Na szczęście takich nieprawidłowych przekonań można się pozbyć. A pomagają w tym właśnie regularne wizyty w gabinetach stomatologicznych.

Trzeba więc po prostu zacząć na nie chodzić i w końcu zdecydować się na leczenie zębów, ale w dobrym i profesjonalnym gabinecie, w którym pacjent zyska niezbędną dla niego opiekę. Obecnie żaden zabieg nie musi być bolesny. Współczesne znieczulenia są bowiem bardzo silne i działają na każdego.

Polecane: Dentysta i chirurgia stomatologiczna Poznań.